Do kradzieży auta doszło na terenie Niemiec, we wrześniu ubiegłego roku. Przestępcy posługiwali się metodą na tak zwaną "walizkę". Polega to na tym, że złodzieje używają do tego celu urządzenia, które wyglądem przypomina właśnie taki przedmiot. Umożliwia ono kradzież samochodu nawet w kilka sekund.
Dzięki bardzo dobrze wykonanej pracy operacyjnej funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ustalili miejsce przebywania a następnie zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za cały proceder. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Dolnego Śląska.
Na terenie posesji funkcjonariusze zabezpieczyli telefony komórkowe, kluczyki od pojazdów, urządzenia GPS służące do lokalizacji pojazdów oraz inne elementy służące do popełniania przestępstw kradzieży samochodowych. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Jak zabezpieczyć swoje auto przed złodziejem?
Niefabryczne metody zabezpieczeń, stare ale skuteczne. Jak kilkanaście lat wstecz chroniono auta przed kradzieżą? Już odpowiadamy – mechanicznie. Blokada skrzyni biegów lub koła kierownicy przy pomocy profesjonalnie zamontowanych rygli lub rozporowych pałąków zamykanych na klucz, z pewnością skutecznie zniechęci złodzieja. Możemy również pomyśleć o zastosowaniu niefabrycznej blokady zapłonu, która znacząco może utrudnić kradzież pojazdu. Blokadę zapłonu stosuje się w pojeździe w celu unieruchomienia auta. Gdy blokada zapłonu jest włączona, a złodziej nie posiada wiedzy na temat sposobu jej dezaktywowania nie uda mu się uruchomić silnika.
Napisz komentarz
Komentarze