Niedzielna noc przyniosła policyjnemu patrolowi z Gliwic niecodzienną sytuację. Funkcjonariusze zauważyli mercedesa, który poruszał się zbyt dynamicznie jak na miejskie warunki. Postanowili zareagować, dając kierowcy sygnały do zatrzymania. Kierowca jednak nie zamierzał się poddać i ruszył do ucieczki.

W niedzielę o godzinie 4:00 rano doszło do sytuacji, w której kierowca mercedesa nie zatrzymał się do kontroli na ul. Dolnych Wałów. Na skutek tego incydentu, oficer dyżurny miasta i inne patrole w służbie uruchomiły procedury pościgowe oraz blokowanie ulic na potencjalnych trasach ucieczki pojazdu. Koordynacją tych działań zajmował się oficer dyżurny miasta. Samochód uciekał w stronę Knurowa.

W tym przypadku pościg nie trwał jednak długo. Kierowca mercedesa, jadąc z dużą prędkością i łamiąc wiele przepisów ruchu drogowego, przecenił swoje umiejętności i w końcu zderzył się ze znakiem drogowym na ulicy Dzierżonia. Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego, który okazał się być pod wpływem narkotyków.

Sprawa prowadzona przez wydział kryminalny komisariatu III będzie miała swój finał w sądzie. Za szereg przestępstw i wykroczeń, których dopuścił się podejrzany, grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię