W ubiegłym tygodniu, na Grzegórzkach krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego w samochodzie oraz w miejscu zamieszkania zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

18 stycznia br. tuż po godzinie 12, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przejeżdżając przez jedną z ulic na Grzegórzkach, zauważyli samochód w którym, według posiadanych informacji, jego właściciel miał ukrywać narkotyki. Kryminalni natychmiast zatrzymali pojazd kierowany przez 24-latka. Po otwarciu drzwi policjanci od razu wyczuli charakterystyczny zapach marihuany wydobywający się z samochodu.

W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli kilkanaście woreczków strunowych z suszem roślinnym. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Jeszcze tego samego dnia policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny na krakowskiej Krowodrzy. W trakcie przeszukania lokalu funkcjonariusze również znaleźli susz roślinny, znajdujący się w kilku workach foliowych oraz dwie wagi elektroniczne i dwie zgrzewarki do folii. Po przebadaniu zabezpieczonego suszu za pomocą testerów narkotykowych okazało się, że jest to marihuana. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 330 gramów tego narkotyku.

Zatrzymany 24-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych środków odurzających, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię