piątek, 22 listopada 2024 14:57
Reklama

Szajka fałszerzy drukowała banknoty, a później sama wprowadzała je w obieg

Szajka fałszerzy drukowała banknoty, a później sama wprowadzała je w obieg
Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 45 i 36 lat oraz 25-letnią kobietę podejrzanych o posiadanie w celu wprowadzenia do obiegu sfałszowanych polskich środków płatniczych. W efekcie działań kryminalnych zabezpieczono 21 podrobionych 100-złotówek.

Policjanci z Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że pod koniec grudnia 2020 roku doszło do oszustwa z wykorzystaniem fałszywych pieniędzy. Pokrzywdzony chcący sprzedać telefon komórkowy przez Internet, skontaktował się z kupującym, który zapłacił mu pięcioma stuzłotowymi podrobionymi banknotami. Gdy sprzedający zorientował się, że otrzymał sfałszowane pieniądze, zawiadomił policję.

Policjanci bardzo szybko powiązali to zdarzenie z dwoma innymi przestępstwami, do których doszło na terenie Łodzi. Ustalono, że najprawdopodobniej ten sam sprawca, kilkanaście dni później próbował zapłacić sfałszowanym banknotem stuzłotowym za papierosy oraz zapłacił za paliwo podrobioną 50-złotówką. Analizując zgromadzony materiał dowodowy, śledczy wytypowali 45-latka i zatrzymali go w mieszkaniu na Górnej. Podczas przeszukania lokalu policjanci zabezpieczyli 4 sfałszowane banknoty 100-złotowe, sprzęt elektroniczny z drukarkami mogącymi służyć do podrabiania pieniędzy oraz około 12 gramów amfetaminy.

Dalsze czynności doprowadziły kryminalnych do dwóch osób współdziałających z zatrzymanym w przestępczym procederze. Podczas przeszukania w mieszkaniu 36-letniego mężczyzny, policjanci odnaleźli kolejne dwie sfałszowane 100-złotówki oraz dokument należący do innej osoby, którym podejrzany nie miał prawa rozporządzać. Natomiast przeszukanie mieszkania 25-latki pozwoliło na zabezpieczenie 15 podrobionych banknotów 100-złotowych oraz kolejnych dokumentów należących do innych osób.

Notowani za wcześniejsze przestępstwa zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania sfałszowanych środków płatniczych w celu ich wprowadzania do obrotu oraz ukrywania dokumentów, którymi nie mieli prawa wyłącznie rozporządzać. Dodatkowo 45-latek, odpowie za posiadanie narkotyków. Podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozić im może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


lodz falszywe pieniadze 2

lodz falszywe pieniadze 2

lodz falszywe pieniadze 3

lodz falszywe pieniadze 3

lodz falszywe pieniadze 4

lodz falszywe pieniadze 4

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama