Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego podczas kontroli drogowej, ze względu na niepokojący styl jazdy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał we krwi aż 3,1 promila alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

W niedzielę, 26 marca na terenie powiatu kłodzkiego funkcjonariusze z kłodzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym, którego styl jazdy budził wątpliwości. Mężczyzna zjeżdżał na oś jezdni, a następnie jechał środkiem drogi. Po zatrzymaniu kierowcy, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 3,1 promila alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Tłumaczył on policjantom, że pojechał jedynie po hot-doga na stację paliw. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, sprawca może zostać ukarany grzywną do 5 tysięcy złotych oraz otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów na okres do 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię