niedziela, 23 lutego 2025 16:36

Nietrzeźwy kierowca autobusu przewoził 28 pasażerów. Wpadł podczas rutynowej akcji policji

Niestety mimo wielu policyjnych apeli o rozwagę oraz trzeźwość za kierownicą, funkcjonariusze nadal interweniują wobec kierowców pod działaniem alkoholu. Pyrzyccy policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego, którzy stwarzał zagrożenie dla siebie oraz 28 pasażerów, których przewoził kierując autobusem.
Nietrzeźwy kierowca autobusu przewoził 28 pasażerów. Wpadł podczas rutynowej akcji policji

Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to główne zadanie pyrzyckiej drogówki. Kilka dni temu podczas wojewódzkich działań pn. „Alkohol i Narkotyki” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pyrzyckiej policji przeprowadzali zintensyfikowane badania stanu trzeźwości kierujących, a także stosowali specjalistyczne testy pozwalające na wykrycie obecności środków odurzających w organizmach osób prowadzących pojazdy. 5 kierowców okazało się nietrzeźwych.

Po godzinie 6 w gminie Kozielice mundurowi do kontroli zatrzymali kierującego autobusem, który przewoził do pracy 28 osób. 57-latek w wydychanym powietrzu miał blisko pół promila alkoholu. Mężczyzna swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także 28 innych osób, które przewoził.

Kolejny niechlubny rekordzista, „wpadł” w ręce drogówki po godzinie 9. Kierując pojazdem marki Citroen 34-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pozostali nietrzeźwi kierujący swoją jazdę zakończyli z wynikami: 0,15 mg/l, 0,16 mg/l i 0,26 mg/l.

Nietrzeźwi kierowcy to duże zagrożenie! Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. W konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze