piątek, 21 lutego 2025 11:48
Sawino: senior dokonał rozboju

71-latek zaatakował kobietę siedzącą w samochodzie. Wykręcał jej ręce, łapał za szyję i groził. Chciał, żeby oddała mu telefon

Funkcjonariusze z komisariatu w Sawinie zatrzymali 71-letniego mężczyznę w związku z podejrzeniem usiłowania rozboju. Do zdarzenia doszło w grudniu zeszłego roku, kiedy to starszy mężczyzna, używając siły, próbował wyrwać telefon kobiecie siedzącej w samochodzie. Jego plany zostały jednak udaremnione przez przypadkowych świadków, którzy go spłoszyli, zmuszając do ucieczki. Wczoraj sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. Za usiłowanie rozboju mężczyźnie grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności.
71-latek zaatakował kobietę siedzącą w samochodzie. Wykręcał jej ręce, łapał za szyję i groził. Chciał, żeby oddała mu telefon

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie gminy Wierzbica. Do samochodu, w którym siedziała pokrzywdzona podszedł nieznany jej mężczyzna i otworzył drzwi od pojazdu. Jak się okazało, chciał jej wyrwać telefon komórkowy, który trzymała w dłoni. Wykręcał jej ręce i przytrzymywał za szyję, groził też zrobieniem krzywdy. Postronne osoby, które pojawiły się w pobliżu samochodu spłoszyły napastnika, który oddalił się w nieznanym kierunku.

Sprawą zajęli się policjanci z posterunku w Sawinie. Wykonane przez nich czynności procesowe i operacyjne pozwoliły na ustaenie sprawcy tego przestępstwa. Do jego zatrzymania doszło w miniony poniedziałek. To 71 letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Został wczoraj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został oddany pod dozór Policji połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za usiłowanie rozboju grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dorota 19.02.2025 23:20
Dajmy w spokoju pracować prokuraturze bo może się okazać że to ten starszy pan jest ofiarą a zaatakowała go tak kobieta i starszy pan się bronił a reszta została zmyślona przez kobietę. Niech prokuratura pracuje, oni rozwiążą tą sprawę.

Adam 20.02.2025 22:44
Dokładnie. Pierwsze o czym pomyślałem. Pyskowała do niego , może zwyzywała do tego próbowała nagrywać telefonem, dlatego próbował go jej wyrwać. Jestem kilka razy w tygodniu świadkiem podobnych scen. Awanturują się a później nagrywają telefonem i robią z siebie ofiary. Wątpię żeby 71 letni gość chciał dokonać rozboju.

Adam 21.02.2025 10:39
Dokładnie. Nie wieżę w to, że taki gość zapragnął telefonu jakiejś pani. Prędzej wynikła awantura w rezultacie której niby pokrzywdzona zaczęła zajście nagrywać telefonem co wkurzyło starszego Pana i postanowił jej wyrwać telefon z ręki.

Oldcriminalist 19.02.2025 20:47
Dzia dzia obmyślił plan. Wyjdzie w tym czasie co posiedzi odłoży mu się emerytura, bo nie będzie musiał żarcia kupować. I wyjedzie sobie na wymarzone ostatnie wakacje!