Dozór policyjny, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego. Taki środek zapobiegawczy decyzją prokuratora zastosowano wobec 45-letniej mieszkanki Węgorzewa. Kobieta od ponad roku znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoim mężem. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku 45-latka usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad mężem. Prokurator  wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkanki Węgorzewa policyjnego dozoru oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego.

Kobieta, od  ponad roku miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoim mężem. Wszczynała awantury, wyzywał go, groziła pozbawieniem życia oraz za pomocą widelca uszkodziła w przedramię. W obawie o swoje życie i zdrowie zdesperowany mężczyzna złożył zawiadomienie o przestępstwie. Po wykonanych czynnościach, przesłuchaniu rodziny i świadków, policjanci przedstawili 45-latce zarzut znęcania się nad bliskimi.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię