Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Chyloni zatrzymali trzech 17 – latków podejrzanych o rozbój na swoim rówieśniku. Mundurowi ustalili, że mężczyźni uderzyli pokrzywdzonego, grozili maczetą i ukradli mu kurtkę, buty oraz telefon komórkowy. W piątek sąd aresztował zatrzymanych na najbliższe 3 miesiące.

W minionym tygodniu do Komisariatu Policji w Gdyni – Chyloni przyszła kobieta, która zgłosiła rozbój na swoim 17-letnim synu. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie i ustalili, że syn pokrzywdzonej wsiadł do samochodu, w którym było trzech mężczyzn, jeden z nich był znajomym pokrzywdzonego. Mężczyźni pojechali pod Estakadę Kwiatkowskiego, gdzie kilkukrotnie uderzyli 17-latka, grozili mu maczetą i okradli. Napastnicy zabrali nastolatkowi kurtkę, buty oraz telefon komórkowy. Mundurowi zabezpieczyli zapis z monitoringu, ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia. Policjanci, dzięki swojej pracy zatrzymali trzech podejrzanych o to przestępstwo 17-latków i przewieźli ich do policyjnej celi.

W piątek decyzją sądu 17-letni mieszkańcy Gdyni trafili na 3 miesiące do aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię