Zambrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na dane innych osób próbował zakładać internetowe konta bankowe. Działając w ten sposób od końca 2020 roku posłużył się danymi czterech znajomych. Śledczy nie wykluczają, że w tym procederze może być więcej osób pokrzywdzonych. Mężczyzna usłyszał w sumie 8 zarzutów usiłowania oszustwa i posługiwania się danymi innych osób. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zambrowskiej komendy, w ubiegłą środę, zatrzymali 23-latka, który posługując się danymi innych osób i próbował zakładać konta bankowe w celu wyłudzenia kredytu. Informacje, że ktoś próbuje zakładać konta na nieswoje dane otrzymaliśmy w kwietniu od pracownika banku. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mieszkaniec Zambrowa działając w ten sposób posłużył się danymi czterech znajomych.

Pierwszą pokrzywdzoną w tej sprawie była jego koleżanka. 23-latek zrobił zdjęcie jej dowodu osobistego i mając jej dane, próbował założyć konto za pomocą aplikacji bankowej. Na kolejnych trzech znajomych 23-latek, aż siedmiokrotnie próbował założyć internetowe konta bankowe. Na szczęście bez powodzenia.

Pracujący nad sprawa zambrowscy kryminalni powiązali wszystkie te zdarzenia. Tropy zaprowadziły mundurowych do jednego z mieszkań w Zambrowie. Tam złożyli wizytę zaskoczonemu 23-latkowi, który od razu został zatrzymany. W piątek mężczyzna usłyszał zarzut  w sumie 8 zarzutów usiłowania oszustwa i posługiwania się cudzymi dokumantami. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna w tym procederze mógł wejść w posiadanie danych także innych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię