Kadr z filmu, który trafił do sieci.

Za ten karygodny czyn konkubent i jego znajomi usłyszeli wyroki pozbawienia wolności, sąd kolejnej instancji właśnie je jednak złagodził.

Sprawa sięga 2018 roku, gdy w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać dwóch rozbawionych mężczyzn zamykających przerażonego chłopca w pralce – jak się później okazało, 2-letniego Kacperka.

Adres w Radomiu

Koszmar malcowi urządził konkubent jego mamy w czasie, gdy miał się nim opiekować. We wszystkim uczestniczył jego kolega. Widok przerażonego dziecka był dla nich świetną rozrywką. Wszystko nagrali telefonem. Słychać głos zza kadru, który mówi „dziecko w pralce 2”. Film przesłali znajomemu, ten wrzucił go do internetu, a wtedy sprawą zajęła się policja. Bardzo szybko ustalono adres mieszkania, w którym rozegrał się koszmar chłopczyka.

Dziecko zostało zabrane do szpitala, na szczęście nic mu się nie stało. Sprawa trafiła do sądu, a oprawcy usłyszeli zarzut narażenia malca na utratę zdrowia i życia. Konkubent został skazany na 1,5 roku więzienia, a Adam B. na rok.

Jaka kara za znęcanie?

W listopadzie zeszłego roku Sąd Rejonowy w Radomiu wydał wyrok, obniżając kary obu mężczyznom. Konkubent został skazany na rok więzienia zamiast 1,5 roku, a jego kolega usłyszał wyrok 8 miesięcy więzienia zamiast roku. Według sądu apelacyjnego zachowanie mężczyzn było karygodne, nie narazili jednak dziecka na realną utratę zdrowia lub życia. Wyrok jest prawomocny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię