Bialscy policjanci zabezpieczyli niemal 10 gramów haszyszu oraz niewielkie ilości marihuany. Nielegalne substancje znajdowały się w mieszkaniu zajmowanym przez 22-latkę. Zarzuty w sprawie usłyszał również 22-letni znajomy kobiety, który pozostawił u niej narkotyki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie narkotyków grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci Wydziału Kryminalnego bialskiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego, delegatura w Białej Podlaskiej, weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z posiadanych informacji wynikało, że mieszkające tam osoby posiadać mogą środki odurzające. Podczas wykonywanych czynności funkcjusze zabezpieczyli od 22-letniej obywatelki Białorusi, niewielkie ilości marihuany oraz haszyszu. Z relacji kobiety wynikało, że środki pozostawił jej znajomy „na przechowanie”.

Okazało się, że to nie jedyny pakunek pozostawiony przez 22-letniego mężczyznę. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili niemal 10 gramów haszyszu. Ta część narkotyków znajdowała się razem z innymi rzeczami mężczyzny. Kobieta twierdziła, że ten nie poinformował jej o „nielegalnej zawartości” pozostawionych przedmiotów. Jeszcze tego samego dnia dziewczyna usłyszała zarzut. Wczoraj zarzut usłyszał również znajomy 22-latki, także obywatel Białorusi.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię