Emma Coronel Aispuro, 31-letnia żona słynnego Joaquina „El Chapo” Guzmana, byłego szefa meksykańskiego kartelu narkotykowego Sinaloa została aresztowana na lotnisku Dulles niedaleko Waszyngtonu.

Zatrzymanie miało miejsce wczoraj, a poinformował o nim amerykański Departament Sprawiedliwości. Emma Coronel Aispuro to była miss Sinaloa, która szerzej dała się poznać jako żona „El Chapo”, słynnego meksykańskiego barona narkotykowego, który przemycił z Meksyku do USA ogromne ilości heroiny, kokainy i innych narkotyków.

Zatrzymanie było możliwe po tym jak jeden z członków kartelu zgodził się na współpracę z policją i zostanie świadkiem koronnym w sprawie Sinaloa. To właśnie jego zeznania obciążył 31-letnią Aispuro. Z informacji przekazanych FBI przez świadka wynika, że żona „El Chapo” była w pełni świadoma przestępczego procederu uprawianego przez męża. Mało tego, kobieta miała być zaangażowana w wielką ucieczkę gangstera w 2015 roku, kiedy uciekł on długim na 1600 metrów tunelem z więzienia o zaostrzonym rygorze w Altipano.

Po ponownym zatrzymaniu „El Chapo” podjął jeszcze jedną próbę ucieczki, ale tym razem okazała się ona nieudana, również w tym przypadku w jej przygotowaniu miała pomagać żona gangstera. Ostatecznie został skazany w 2019 roku, na karę dożywotniego więzienia plus 30 lat, bez możliwości zwolnienia warunkowego. Szefowi kartelu zarekwirowano też mienie o łącznej wartości 12,6 miliarda dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię