Sąd Rejonowy w Giżycku zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztowania dwóch 20-letnich mieszkańców Giżycka. Mężczyźni są podejrzani o rozbój na żołnierzu armii USA i pobiciu pracownika cywilnego z Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Bemowie Piskim. Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 roku. Sprawcy brutalnie pobili mężczyzn, a jednemu z pokrzywdzonych zabrali portfel, dokumenty oraz telefon. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Kilka dni temu (03.12.2017 r.) oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał informację, że w Giżycku na ulicy Żeglarskiej został pobity mężczyzna. Z poważnymi obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Giżycku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jest to żołnierz armii USA, który poprzedniego wieczora przebywał w towarzystwie swojego znajomego – pracownika cywilnego z Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Bemowie Piskim. Około godziny 5:00 mężczyźni wyszli z jednego z pubów. Bez powodu zostali zaczepieni przez grupę młodych mężczyzn. Dwóch z nich dotkliwie pobiło żołnierza i jego znajomego. Oprawcy uderzali pięściami, kopali po głowie i całym ciele. W wyniku zadanych ciosów żołnierz doznał ciężkich obrażeń głowy, ponadto został mu zabrany portfel z pieniędzmi, dokumenty oraz telefon komórkowy.

Do sprawy zatrzymano trzech podejrzanych. W środę, 6 grudnia br podejrzani o udział w napadzie zostali przesłuchani przez prokuratora w celu ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia z udziałem obywateli USA. Po przesłuchaniu jedna osoba została zwolniona. Dwóm postawiono zarzut przestępstwa rozboju.

Wczoraj (07.12.2017 r.) Sąd Rejonowy w Giżycku wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo rozboju zagrożone jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię