Obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec Krosna Odrzańskiego, który udaremnił kradzież auta należącego do jego sąsiada oraz ujął mężczyznę, który znajdował się wewnątrz pojazdu. 21-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Teraz grozi mu do od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (3 grudnia) dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Krosna Odrzańskiego o ujętym mężczyźnie, który usiłował ukraść samochód marki Volkswagen Passat.

Jak się okazało 21-latek dostał się do wnętrza jednego z zaparkowanych pojazdów, z którego postanowił zabrać kilka rzeczy. Ponadto po uprzednim rozebraniu obudowy stacyjki, dostał się do przewodów elektrycznych, za pomocą których chciał uruchomić pojazd. Jego zamiary udaremnił sąsiad właściciela pojazdu, który o zaistniałej sytuacji powiadomił zarówno znajomego jak i krośnieńską Policję.

Przybyli na miejsce policjanci w wyniku podjętych czynności odnaleźli przy 21–latku skradzione rzeczy. Ponadto po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Podczas przesłuchania usłyszał zarzut usiłowania kradzieży Volkswagena. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię