Za groźby karalne z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 43-latek z gminy Konstantynów. Mężczyzna widząc swoją byłą partnerkę groził jej, by po chwili wrócić z siekierą. Wobec 43-latka zastosowany został dozór Policji oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór na terenie gminy Konstantynów. Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o agresywnym mężczyźnie, który grozi swojej byłej partnerce. Z relacji zgłaszającej wynikało, że gdy była na zewnątrz przyjechał mieszkający nieopodal jej były partner. Mężczyzna zaczął grozić jej pozbawieniem życia po czym odjechał. Jak się okazało tylko na chwilę, gdyż powrócił do kobiety z siekierą wyzywając ją przy tym i grożąc pozbawieniem życia.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali agresora. Potwierdzili, że jest to 43-letni mieszkaniec gminy Konstantynów. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że 43-latek w takim stanie kierował autem, dlatego wykonane zostało badanie retrospektywne.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za groźby karalne jak też kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj wobec 43-latka bialska prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię