Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie wspólnie ze strażnikami granicznymi ze Świnoujścia oraz policjantami SPAP KWP w Szczecinie dokonali przeszukania trzech nieruchomości znajdujących się na terenie gminy Białogard. W rezultacie ujawnili ponad 6,5 kg głównie amfetaminy i marihuany. W związku ze sprawą zatrzymano również cztery osoby. Dwie z nich decyzją sadu zostały aresztowane. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie w wyniku własnych ustaleń uzyskali informację, iż na terenie powiatu białogardzkiego ma znajdować się znaczna ilość substancji psychotropowych.

W związku z zagrożeniem, iż osoby związane z rozprowadzaniem środków odurzających mogą posiadać broń palną, w akcji wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie udział wzięli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu oraz dwie drużyny Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Powiatowej Policji w Szczecinie.

Funkcjonariusze równocześnie przeszukali trzy posesje zlokalizowane na terenie powiatu białogardzkiego. W wyniku podjętych czynności doszło do zatrzymania trzech mieszkańców powiatu białogardzkiego oraz ujawnienia znacznej ilości środków odurzających. Efektem wykonanych czynności było zabezpieczenie ponad dwóch kg marihuany, ponad 4 kg amfetaminy, mniejsze ilości metaamfetaminy i ekstazy. Ponadto zabezpieczono również krajankę tytoniową i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie działań policjanci zatrzymali trzy osoby na terenie posesji. Nie przebywał tam jednak jeden z głównych podejrzanych.  W wyniku prowadzenia czynności poszukiwawczych zatrzymany został on na terenie Biłgoraju.

Wszystkim zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. W stosunku do dwóch mężczyzn Sąd Rejonowy w Białogardzie  zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Źródło: zachodniopomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię