Ilustracja/archiwum.

Za kradzież pieniędzy z pozostawionego portfela przed jednym ze sklepów w Makowie Mazowieckim odpowie 69-letnia kobieta ze swoim 44-letnim synem. Natomiast dwaj 22-latkowie odpowiedzą za przywłaszczenie portfela i będących w nim dokumentów oraz użycie karty płatniczej.

20 września około godz. 18 klient jednego ze sklepów w Makowie Mazowieckim po zrobieniu zakupów zostawił portfel w wózku zakupowym przed budynkiem sklepu. Po kilku minutach zorientował się, że zapomniał portfela i wrócił, ale już go tam nie było. Sprawę zgłosił na policję.

Kamery monitoringu zarejestrowały jak kobieta wspólnie z mężczyzną zabierają pozostawiony portfel. Mundurowi szybko ustalali, że sprawcami są 69-letnia kobieta ze swoim 44-letnim synem. W trakcie przesłuchania obydwoje przyznali się, że przywłaszczyli 400 złotych, zaś portfel z dokumentami pozostawili przy koszu na śmieci na jednej z ulic Makowa Mazowieckiego. Portfel trafił w kolejne niepowołane ręce. Kartą płatniczą dokonano kilku transakcji w sklepach na kwotę 400 zł na terenie Makowa Mazowieckiego.

W wyniku intensywnej pracy makowskich kryminalnych szybko ustalono, kto stoi za przywłaszczeniem portfela. Policjanci zatrzymali dwóch mieszańców Makowa Mazowieckiego w wieku 22 lat. Mężczyźni przyznali się do przywłaszczenia portfela z dokumentami i używania karty płatniczej, płacąc za zakupy. Dwaj 22-latkowie odpowiedzą za kradzież z włamaniem, przywłaszczenie portfela oraz dokumentów za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 69-letnia kobieta ze swoim synem odpowiedzą za przywłaszczenie pieniędzy, które jest zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię