Ilustracja/archiwum.

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 28-latce, która przywłaszczyła sobie znalezioną w sklepie kopertę z pieniędzmi. Mieszkanka gminy Nowe Miasto Lubawskie usłyszała już zarzut, w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę (24.09.2022r.). Nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni przez pewną kobietę o utracie koperty z pieniędzmi w kwocie 1600 zł. W trakcie prowadzonego postępowania kryminalni ustalili, że pokrzywdzona znajdując się w jednym ze sklepów na terenie miasta zgubiła kopertę, która upadła na podłogę. Chwilę później leżącą na podłodze kopertę z pieniędzmi znalazła pewna kobieta. 28-latka schowała zgubę i zabrała ze sobą. Historia ta ma jednak dobre zakończenie. Nowomiejscy policjanci pracujący nad tą sprawa ustalili sprawczynię tego przestępstwa. Okazała się nią 28-letnia mieszkanka gminy Nowe Miasto Lubawskie. Niestety część znalezionych pieniędzy kobieta zdążyła już wydać na własne potrzeby.

Kobieta usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię