Wieluńscy kryminalni działając wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ustalili i zatrzymali 23-latka podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna wpadł w zastawioną przez funkcjonariuszy zasadzkę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

10 maja 2022 roku policjanci zostali poinformowani przez mieszkankę Wielunia, że w godzinach porannych w drzwiach jej mieszkania nieznana osoba pozostawiła list. W jego treści zawarte było żądanie wydania kilkunastu tysięcy złotych, a w przypadku odmowy jego spełnienia zagrożono kobiecie popełnieniem przestępstw na jej szkodę, zastraszając ją. Sprawca wskazał również miejsce i czas, gdzie pokrzywdzona miała zostawić pieniądze.

Sprawą natychmiast zajęli się wieluńscy kryminalni, którzy współpracując z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zaczęli zbierać wszelkie informacje, mogące przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę, w którą wpadł 23-latek próbujący wymusić pieniądze od 70-latki. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. 23-latek został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię