Młody mężczyzna zamieścił ogłoszenie internetowe o tym, że poszukuje pracy. Wkrótce do 21-latka zadzwoniła osoba z zagranicznego numeru z ofertą zatrudnienia „na czarno” w charakterze kuriera. W pierwszym zleceniu miał odebrać pieniądze od kobiety, która z uwagi na swój wiek i stan zdrowia obawiała się kontaktów w związku z panującą epidemią i „aby uniknąć kontaktu z kimkolwiek miała przekazać pieniądze wyrzucając je przez balkon”. Podczas zlecenia 21-latek został zatrzymany przez policjantów jako osoba podejrzewana o próbę oszustwa seniorki.

Młody mężczyzna na jednym z serwisów internetowych zamieścił ogłoszenie o tym, że poszukuje pracy. Wkrótce skontaktował się z nim mężczyzna z „niemieckiego” numeru i przedstawił mu ofertę pracy jako kurier. Rzekomy pracodawca pilnie potrzebował pracownika ponieważ, jak tłumaczył, osoba, którą zatrudniał zachorowała i nie mogła wykonywać swoich obowiązków. 21-latka skusiła ta oferta, ponieważ miał za nią otrzymać wysokie wynagrodzenie, natomiast nie wzbudziło jego podejrzeń to, że praca ta miała być wykonywana „na czarno”. Jak zapewniał „pracodawca” dzięki temu mieli uniknąć płacenia podatku. Jedyne na czym zależało mężczyźnie oferującemu 21-latkowi zajęcie była znajomość topografii Krakowa.

Pierwsze zadanie dla 21-latka polegało na odebraniu od krakowskiej seniorki pieniędzy, które miały być zapłatą za koce, które odebrała już wcześniej. Ważną informacją dla nowego kuriera było to, że kobieta z uwagi na swój wiek i stan zdrowia „obawiała się kontaktów w związku z panującą epidemią” i „aby uniknąć kontaktu z kimkolwiek miała przekazać pieniądze wyrzucając je przez balkon”.

Zlecony odbiór pieniędzy miał nastąpić 23 sierpnia br. Wtedy to 21-latek chwilę przed godziną 14 pojawił się pod wskazanym adresem na jednym z nowohuckich osiedli. W trakcie podjęcia  gotówki mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu VII Policji w Krakowie. Okazało się, że młody mężczyzna został wykorzystany przez oszustów, którzy metodą „na policjanta” próbowali od 80-latki wyłudzić 40 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię