Policjanci z jędrzejowskiej komendy zostali powiadomieni o odnalezieniu przez mieszkańca miasta szklanych pojemników z nieznaną substancją. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu wywiezienia znaleziska.

Wszystko rozpoczęło się w miniony czwartek. Wtedy to, dyżurny jędrzejowskiej komendy około godziny 12 został powiadomiony przez mieszkańca miasta o nietypowym znalezisku. Jak się okazało, zgłaszający podczas porządkowania strychu budynku należącego kiedyś do jego krewnego, odnalazł skrzynkę z nieznanymi przedmiotami. O swoim znalezisku powiadomił policjantów, ponieważ przypuszczał, że może być ono niebezpieczne.

Na miejsce pojechał m.in. policjant posiadający uprawnienia minersko-pirotechniczne. Funkcjonariusz przypuszczał, iż znajdujące się w skrzyni po amunicji dwa szklane pojemniki oraz 8 butelek stojących obok, zawierają płynną substancję mogącą stanowić zagrożenie. Na miejsce przybył również wojskowy patrol saperski. Z uwagi na nieznaną zawartość oraz skład cieczy, jędrzejowscy policjanci powiadomili przedstawicieli zarządzania kryzysowego gminy oraz Starostwa Powiatowego.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie stale zabezpieczali miejsce znaleziska. Zadbali również o to, aby w minioną sobotę kiedy podjęto ujawnione pojemniki, nie doszło do utrudnień w ruchu drogowym zarówno dla mieszkańców, jak i przybyłych na miejsce służb. Działania wszystkich służb przeprowadzone były sprawnie i zakończyły się o godzinie 12 wywiezieniem wszystkich  pojemników w bezpieczne miejsce.

Opr: MK

Źródło: KPP Jędrzejów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię