Najpierw przyniósł na komendę Policji portfel z dokumentami, który znalazł na jednym z parkingów we Włoszczowie, a później okazało się, że zabrał z niego pieniądze w kwocie 1900 złotych. Teraz 35-latek zatrzymany przez włoszczowskich policjantów odpowie za kradzież przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowe popołudnie do dyżurnego włoszczowskiej komendy Policji przyszedł 35-latek, który przywiózł portfel z dokumentami znalezionymi, jak twierdził, na jednym z parkingów we Włoszczowie. Okazało się ,że właścicielką tych rzeczy jest 25-latka z powiatu jędrzejowskiego. Gdy młoda kobieta zgłosiła się do stróżów prawa po odbiór portfela okazało się, że brakuje w nim pieniędzy. Jak twierdziła miała 1900 złotych.

Po niespełna jednym dniu wyjaśniło się, co stało się z pieniędzmi. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, to „uczciwy znalazca”, który przyniósł odnaleziony portfel na komendę, wcześniej opróżnił go z gotówki. 35-latek został zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Policjanci odzyskali skradzioną gotówkę.

Ustawodawca za kradzież przewidział karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię