Dzięki współpracy poprzez sieć ENFAST policjantów zajmujących się poszukiwaniem najniebezpieczniejszych przestępców na terenie Europy, w ręce stróżów prawa wpadł Maciej J. ps. Jasiek, mający na swoim koncie przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Po sprowadzeniu do Polski trafi do więzienia na kilkanaście lat.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku ustalili, że mężczyzna może ukrywać się w Szwecji. Taka informacja trafiła do Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Działania poszukiwawcze prowadzone w ścisłej współpracy polskiej i szwedzkiej Policji w ramach ENFAST, pozwoliły na ustalenie dokładnego miejsca ukrywania się poszukiwanego. 8 czerwca br. około godz. 18:00 specjalna grupa poszukiwawcza ENFAST Szwecja zatrzymała mężczyznę w południowej części Sztokholmu. Był zaskoczony akcją szwedzkich policjantów. Na początku wypierał się swojej tożsamości, a funkcjonariuszom wylegitymował się podrobionym dokumentem tożsamości.

Maciej J. był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości od 2008 r. na podstawie 2 listów gończych za popełnione przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a od 2011 roku na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.

Po sprowadzeniu do Polski trafi do więzienia na kilkanaście lat.

Źródło: Policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię