Policjanci z Garwolina wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu zatrzymali 39- i 41-latka podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. W samochodzie jednego z nich i pomieszczeniach zajmowanych przez drugiego funkcjonariusze znaleźli łącznie ponad 3 kg narkotyków, w tym kokainę, mefedron, amfetaminę, haszysz i marihuanę o czarnorynkowej wartości 165 tys. zł.

Garwolińscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, po raz kolejny dowiedli swojej skuteczności. Ustalili osoby mogące posiadać znaczne ilości narkotyków. Policyjna akcja ich zatrzymania została skrupulatnie przygotowana i skutecznie przeprowadzona w minioną środę w jednej z miejscowości w gminie Maciejowice.

Kryminalni wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z KWP zs. w Radomiu zatrzymali 39-letniego mieszkańca Warszawy i 41-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. W czasie przeszukania namierzonego miejsca oraz samochodu jednego ze sprawców funkcjonariusze znaleźli zapakowane w hermetyczne torby i pudełka różne substancje. Oprócz tego funkcjonariusze znaleźli puste torebki z zapięciem strunowym oraz inne urządzenia służące do porcjowania narkotyków. Na poczet przyszłych kar i grzywien w trakcie działań policjanci zabezpieczyli majątek wartości około 100 tys. zł. Z uwagi na fakt podejrzenia kierowania przez 39-latka pojazdem pod wpływem środków odurzających policjanci pobrali od niego krew do szczegółowej analizy.

Dzięki działaniom garwolińskich kryminalnych na rynek nie trafią znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, w tym kokaina, mefedron, amfetamina, haszysz i marihuana. Łączna waga zabezpieczonych przez nich narkotyków to prawie 3,3 kg. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a prokuratura i sąd zastosowały wobec nich środki zapobiegawcze, między innymi 3 miesięczny tymczasowy areszt. Za przestępstwo wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię