Wrocławski policjant będąc w jednym ze sklepów na terenie miasta zwrócił uwagę na kobietę, która w jego ocenie mogła dokonywać kradzieży ubrań. Funkcjonariusza zaniepokoiła specjalna torba, którą miała przy sobie podejrzana, a wykorzystywana jest ona przez sprawców kradzieży do omijania bramek sklepowych. Przypuszczenia policjanta potwierdziły się w stu procentach. Została on zatrzymana przez funkcjonariuszy będących aktualnie w służbie po informacji od czujnego policjanta.

24 września br. po godz. 18.40 funkcjonariusz Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, przebywający po służbie na terenie jednego ze sklepów, zwrócił uwagę na kobietę, która miała saszetkę służącą do omijania sklepowych zabezpieczeń.

Funkcjonariusz wezwał policjantów pełniących aktualnie służbę w centrum miasta, a sam podjął obserwację podejrzewanej, która po wyjściu ze sklepu szła jedną z ulic. Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej we Wrocławiu zatrzymali 34-letnią mieszkankę Wrocławia ujawniając w jej torbie 12 sztuk skradzionej odzieży. Ubrania z metkami i zabezpieczeniami elektronicznymi schowane były w specjalnej saszetce, dzięki której bramki sklepowe nie wykryły wynoszonej z obiektu odzieży.

Kobieta przyznała się do kradzieży ubrań o wartości blisko 620 złotych, a prowadzący dalsze czynności w tej sprawie policjanci komisariatu dzielnicy Fabryczna przedstawili jej zarzut kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym grozić jej może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię