Kolejni samochodowi złodzieje zostali zatrzymani dzięki skutecznej współpracy międzynarodowej pomiędzy policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach oraz funkcjonariuszami z Państwowego Biura Śledczego w Austrii. W wyniku wymiany informacji, kryminalni z Częstochowy zostali powiadomieni o skradzionym w Austrii samochodzie marki Range Rover, który poruszał się autostradą A1.

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych, a skradziony z terenu Austrii samochód odzyskany, dzięki efektywnej współpracy policjantów z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach oraz funkcjonariuszami z Państwowego Biura Śledczego w Austrii. Polska strona otrzymała informację o skradzionym Range Roverze, który poruszał się autostradą A1 w kierunku Łodzi.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie natychmiast podjęli pościg i wypatrzyli samochód w rejonie Blachowni. Sprawcy nie zamierzali się jednak poddać, rozpoczynając ucieczkę przed funkcjonariuszami. Pościg zakończył się na drodze DK 46, gdzie skradziony SUV wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyźni próbowali uciekać pieszo, ale zostali zatrzymani po oddaniu przez policjantów kilku strzałów ostrzegawczych. Okazali się mieszkańcami województwa podkarpackiego, w wieku 26 i 23 lat.

Władze austriackie zainicjowały procedurę uproszczonego postępowania sądowego ENA (European Network of Arrest Warrants), dzięki której sprawcy zostaną przekazani na teren Austrii. Ten przypadek pokazuje, jak skuteczna może być międzynarodowa współpraca w walce z przestępczością i jak szybkie działanie różnych jednostek policyjnych przyczynia się do rozwikłania spraw kryminalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię