Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne przestępstwa. W miejscu jego zamieszkania ujawnili narkotyki, sprzęt służący do kradzieży pojazdów, elektronarzędzia, karabinek oraz amunicję. Mężczyzna chcąc uniknąć kontaktu z policjantami próbował ucieczki przez balkon z czwartego piętra. Jednak tam też byli funkcjonariusze, którzy bezpiecznie sprowadzili go na dół i zatrzymali. Łączne straty pokrzywdzonych w tej sprawie szacuje się na kilka tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzili działania operacyjne, dzięki którym ustalili mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na terenie miasta i powiatu legnickiego. W wyniku zaplanowanych działań kryminalni udali się do jednego z mieszkań w Legnicy, gdzie miał przebywać 39-latek. Podejrzany nie miał jednak zamiaru spotkać się z policjantami i zdecydował się na ucieczkę przez balkon. Nie przestraszyło go nawet to, że przebywał na czwartym piętrze. Policjanci przewidzieli jego zachowanie i czekali na niego z drugiej strony balkonu. Mężczyźnie udało się zejść do drugiego piętra, gdzie następnie został przez policjantów podnośnikiem ściągnięty na dół.

Podczas sprawdzenia legniczanina i mieszkania, w którym przebywał, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli narkotyki, karabinek, amunicję, sprzęt służący do kradzieży pojazdów oraz rzeczy mogące pochodzić z przestępstwa w postaci elektronarzędzi, numizmatów, a także sprzęt multimedialny.

W wyniku prowadzonych czynności i zgromadzonego materiału policjanci potwierdzili, że podejrzany dopuścił się, kradzieży samochodu marki VW oraz kradzieży motocykla. Łączne straty osób pokrzywdzonych w tej sprawie szacuje się na kilka tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię