Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymali w ubiegłym tygodniu 25-latka, który przyznał się do kradzieży ośmiu samochodów marki Volkswagen Golf na terenie Zielonej Góry i Sulechowa. Mężczyzna był wcześniej karany za kradzieże samochodów, za które odbywał karę więzienia.

Sulechowscy policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży samochodu marki Volkswagen Golf do której miało dojść w nocy z 24 na 25 października. Powiadomieni o tym fakcie kryminalni z Zielonej Góry, w wyniku operacyjnych działań, szybko ustalili gdzie może znajdować się skradziony pojazd, natomiast kryminalni z Sulechowa zatrzymali 25-latka podejrzanego o jego kradzież.

Zatrzymany w niedzielę (26 października) mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Okazało się, że był on już wcześniej karany za kradzieże pojazdów i odbywał za to karę pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania 25-latek przyznał się także policjantom do kradzieży siedmiu innych samochodów marki Volkswagen Golf na terenie Zielonej Góry i Sulechowa.

Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów kradzieży samochodów, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Wobec 25-latka Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie zastosowała dozór policyjny, a skradziony w ubiegłym tygodniu samochód został przekazany właścicielowi.

Ponieważ sprawca działał w warunkach recydywy, karę pozbawienia wolności grożącą za to przestępstwo sąd może podwyższyć o połowę. Kodeks karny za kradzież samochodu przewiduje karę od roku do nawet 10 lat więzienia.

Źródło: Lubuska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię