Policjanci z powiatu bolesławieckiego w wyniku natychmiastowo podjętych działań zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież. Sprawczyni wykorzystała życzliwość kierowcy, który postanowił w upalny dzień pomóc dwójce zauważonych autostopowiczów i w „podzięce” za podwiezienie zabrała z samochodu portfel pokrzywdzonego. Utracone mienie zostało w całości odzyskane. Zatrzymanej za czyn, o który jest podejrzana grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pewien starszy mieszkaniec gminy Nowogrodziec podróżując swoim autem, na jednej z głównych dróg w powiecie bolesławieckim zauważył dwie osoby, które próbowały zatrzymać tzw. ,,stopa”. Był to dzień upalny i skwar dawał się we znaki, dlatego kierujący długo nie myśląc postanowił pomóc im i podwieźć we wskazane miejsce. Po dojechaniu do celu, życzliwy kierowca pożegnał się z nimi, zaś sam wybrał się na zakupy, podczas których zorientował się, że został mu skradziony portfel z dokumentami. Natychmiast zawiadomił o zdarzeniu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu.

Policjanci po rozpytaniu mężczyzny podjęli działania, w wyniku których już po chwili na terenie gminy Nowogrodziec zatrzymali podejrzaną o ten czyn. Okazała się nią być 29-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego. W jej torebce znajdował się portfel kierowcy. Jak wyjaśniła, dokumenty wyrzuciła do pobliskiej studzienki kanalizacyjnej. W celu odzyskania przedmiotów pochodzących z przestępstwa, konieczna była pomoc pracowników wodociągów, którzy dysponowali specjalistycznym sprzętem.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię