Wspólne działania policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z ząbkowickimi kryminalnymi doprowadziły do zlikwidowania domowego laboratorium służącego do produkcji środków odurzających. Policjanci przejęli też chemikalia – w tym ponad 4,5 kg efedryny, i zatrzymali 2 osoby, w stosunku do których sąd na wniosek śledczych zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu współpracując z kryminalnymi z Ząbkowic Śląskich zatrzymali na gorącym uczynku produkcji metamfetaminy dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa dolnośląskiego. 40 i 37-latek pozostawali już od dłuższego czasu w zainteresowaniu mundurowych.

Laboratorium metamfetaminy ukryte było na jednej z posesji w powiecie ząbkowickim. W budynku mieszkalnym, do którego siłowo weszli policjanci, było pomieszczenie specjalnie przystosowane do produkcji tego narkotyku. W pogotowiu byli również wezwani przez funkcjonariuszy strażacy, gdyż reakcja chemicznych środków stosowanych przy produkcji narkotyków w każdej chwili może grozić wybuchem.

Na miejscu zabezpieczono wszystkie elementy linii produkcyjnej, działającą aparaturę, a także gotową metamfetaminę i substancje chemiczne służące do jej produkcji – w tym ponad 4,5 kilograma efedryny, a także dodatkowo kilka porcji marihuany.

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o wytwarzanie substancji psychotropowej i posiadanie środków odurzających. Mieszańcy województwa dolnośląskiego zostali już doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Dzięki zabezpieczonym przez policjantów dowodom 37 i 40-latek najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. W sprawie trwają dalsze czynności śledcze, gdyż ma ona charakter rozwojowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię