Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu V Policji w Katowicach ustalili tożsamość mężczyzny, który podejrzewany jest o uszkodzenia ciała 39- letniego mieszkańca Katowic. O dalszym losie 17-latka zdecyduje prokurator i sąd.

Zobacz wideo: Jednym kopnięciem w głowę powalił go na ziemię. Policja publikuje nagranie z monitoringu

Do zdarzenia doszło 12 lipca br., kilkanaście minut przed godziną 21, na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Marcinkowskiego. Jak wynika z ustaleń policjantów, stojący przy przejściu dla pieszych 39-letni mieszkaniec Katowic został zaczepiony przez 2 nieznanych mężczyzn. Najpierw między nimi doszło do wymiany zdań, a gdy pokrzywdzony próbował odejść, mężczyźni poszli za nim i zagrodzili drogę. Jeden z nich wyrwał pokrzywdzonemu torbę z butelkami, którą rzucił o ziemię, a następnie kopnął go w twarz. Sprawcy uciekli, a pokrzywdzonemu pomocy udzielili przechodnie, którzy wezwali pogotowie ratunkowe i policję. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu z pobliskiej firmy i opublikowane w mediach. Śledczy zwrócili się o pomoc do internautów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Policjanci otrzymywali wiele informacji, które na bieżąco były sprawdzane. Dzięki pomocy, stróże prawa ustalili tożsamość poszukiwanego mężczyzny. To 17-letni mieszkaniec Katowic. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Serdecznie dziękujemy mediom za współpracę i  pomoc w rozpowszechnieniu informacji. Dzięki komunikatom, które ukazały się w mediach, policjanci otrzymali informacje, które pomogły ustalić tożsamość sprawcy.

(KWP w Katowicach / dm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię