Policjanci z II Komisariatu Policji ustalili dwóch sprawców brutalnego pobicia 40-letniego mężczyzny. Przyczyną sporu, który zakończył się pobiciem okazało się podejrzenie, że jeden ze znajomych zjadł kiełbasę, która nie należała do niego. Sprawcy znaleźli się już w rękach stróżów prawa.

Do zdarzenia doszło w połowie listopada – wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu 40-letniego mężczyzny. Człowiek ten trafił do szpitala w poważnymi obrażeniami głowy. Z ustaleń wynikało, że pokrzywdzony z dwoma znajomymi przebywał w rejonie Hali Targowej w Krakowie. Mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W pewnej chwili między kompanami doszło do nieporozumienia, którego powodem było zniknięcie kiełbasy. Podejrzany o jej zjedzenie został 40-latek, który został za to pobity przez swoich dwóch kolegów.

Po zdarzeniu sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia pozostawiając tam rannego przyjaciela. Mężczyzna został znaleziony przez przypadkowych przechodniów, którzy wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Poszukiwaniem przestępców zajęli się policjanci z II Komisariatu Policji w Krakowie. Intensywna praca funkcjonariuszy zakończyła się ustaleniem miejsca pobytu sprawców pobicia. Jeden z nich obecnie przebywa w Areszcie Śledczym, gdzie odbywa karę za popełnione wykroczenia. Drugi ze sprawców (38-letni mieszkaniec Krakowa) został zatrzymany klika dni temu a następnie decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię