Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili i zatrzymali 21-latka oraz 24-latka, którzy jednego poranka uszkodzili szyby w autobusie, trzech samochodach, budce wartowniczej, barze i mieszkaniu. Obaj przyznali się, że strzelali z wiatrówki, ale robili to „jedynie dla zabawy i żartów”. Teraz odpowiedzą za zniszczenia mienia popełnione w ramach chuligańskich wybryków.

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia szyby w autobusie miejskim linii 125. Sprawą od razu zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Operacyjni docierali do różnych miejsc, zabezpieczali dowody, gromadzili informacje. Bardzo szybko ustalili, że tego samego ranka podobnych zdarzeń było w tej okolicy kilka. Bardzo ważnym było wyjaśnienie, w jaki sposób doszło do tych uszkodzeń i jednocześnie kto ich dokonał.

Na podstawie własnych ustaleń i dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu środowiska oraz lokalnej społeczności  funkcjonariusze wydziału mienia bardzo szybko i trafnie wytypowali prawdopodobnych sprawców. Byli to mieszkańcy  tej samej okolicy, mieszkali w sąsiednich klatkach jednej kamienicy.

Ich zatrzymanie nie było jednak łatwe, ponieważ bardzo rzadko pojawiali się w domach, a dodatkowo skrzętnie unikali kontaktów z organami ścigania. Operacyjni systematycznie kontrolowali wszystkie możliwe miejsca i adresy, podejmowali kolejne obserwacje i wciąż pozyskiwali nowe informacje. W  ten sposób w ubiegłym tygodniu dzień po dniu kolejno zatrzymali obu mężczyzn. 24-latek i 21-latek przyznali się do swoich chuligańskich wybryków, potwierdzili, że strzelali z wiatrówki, a robili to „dla zabawy i żartów”.

Policjanci z wydziału mienia zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający sześć  zdarzeń. Pięciu uszkodzeń, w tym: szyby w autobusie, w mercedesie, peugeocie, barze, budce wartowniczej dopuścił się  24-latek, z kolei 21-latek zniszczył dwie szyby w mieszkaniu. Zebrany obszerny materiał dowodowy stał się podstawą do sformułowania zarzutów, pięciu dla 24-latka i jednego dla 21-latka. Wszystkie czyny obu zatrzymanych miały charakter chuligański. Łączna, minimalna wartość start powstała w wyniku tych przestępstw to prawie 14 tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię