Na 10 lat za kraty może trafić 28-latek, którego w ubiegłym tygodniu w środę zatrzymali policjanci z komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. U mieszkańca Kielc funkcjonariusze znaleźli łącznie ponad kilogram suszu wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Kieleccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste na terenie Kielc. Zebrany materiał doprowadził ich do 28 – letniego mieszkańca miasta, którego zatrzymali w ubiegłą środę. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli około 4 gramów suszu wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Na tym jednak znaleziska się nie zakończyły, bowiem w różnych częściach domu mężczyzny policjanci w słoikach i papierowej torbie znaleźli 680 gramów suszu, który po wstępnej analizie okazał się marihuaną. Wisienką na torcie działań policjantów w domu 28 – latka było to, co znaleźli na strychu. Wśród składowanych tam  rozmaitości znajdował się czarny namiot, w którym suszyły się konopie. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram zakazanego ziela.

Teraz 28 – latek, odpowie przed sądem. Za wytwarzanie i posiadanie znacznej ilości narkotyków może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: świętokrzyska policja 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię