Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 42-latka podejrzanego o zabójstwo dwóch kobiet. Do zbrodni doszło na początku sierpnia tego roku w Gruszewni w powiecie kłobuckim. Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut zabójstwa, do którego się przyznał. Sprawcy grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Do makabrycznej zbrodni doszło przed kilkoma tygodniami. 9 sierpnia oficer dyżurny kłobuckiej komendy został poinformowany o odnalezieniu ciała kobiety w jednym z domów jednorodzinnych w Gruszewni. O zdarzeniu powiadomiła rodzina. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce oprócz ciała 48-latki, znaleźli też ciało 70-letniej matki kobiety. Już wstępne ustalenia stróżów prawa wskazywały na to, że do śmierci mógł się ktoś przyczynić. Czynności przejęli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, których wspierali mundurowi z Kłobucka.

Śląscy kryminalni nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia ze zbrodnią. Zaczęli szczegółowo analizować ślady, które doprowadziły ich do sprawcy zabójstwa. Okazał się nim 42-latek. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj na terenie powiatu kłobuckiego. Nadzorujący śledztwo prokurator z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie przedstawił mu zarzut zabójstwa, do popełnienia którego zatrzymany się przyznał. 42-latek złożył wyjaśnienia w sprawie oraz uczestniczył w wizji lokalnej.

Na miejscu 42-latek miał tłumaczyć, że feralnego dnia odwiedził 48-latkę i w pewnym momencie zaatakował ją, gwałcąc kobietę. Po wszystkim chwycił za nóż, którym zamordował ją, a następnie zabił jej matkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię