Policjanci z Kostrzyna nad Odrą intensywnie pracowali na wyjaśnieniem wszelkich okoliczności dotyczących zgwałcenia mężczyzny. Szeroko zakrojone czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania 39-letniego obywatela Mołdawii. Z mężczyzną przeprowadzane będą czynności procesowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Słubicach.

Wczoraj (8 listopada) policjanci w Kostrzynie nad Odrą otrzymali zgłoszenie dotyczące zgwałcenia mężczyzny na terenie miasta. Do wnikliwego wyjaśnienia sprawy zaangażowali się policjanci z całej jednostki. Równolegle do czynności operacyjnych, prowadzone były działania wykrywacze prowadzone przez policjantów prewencji, m.in. dzielnicowych. Mundurowi poważnie podchodzili do każdego sygnału i informacji, która mogłaby ich przybliżyć do zatrzymania osoby odpowiedzialnej za te bulwersujące zdarzenia.

Po południu na terenie województwa wielkopolskiego policjanci referatu kryminalnego, zatrzymali do sprawy 39-letniego obywatela Mołdawii. Mężczyzna został przewieziony do gorzowskiej komendy. Dzisiaj i jutro (9 i 10 listopada) będą przeprowadzane z nim czynności procesowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Słubicach.

Z informacji podanych przez lokalne media wynika, że 39-letni Mołdawianin w nocy z wtorku na środę napadł na starszego mężczyznę w altance śmietnikowej na jednym z osiedli w centrum miasta. Po zgwałceniu staruszka oddalił się z miejsca. Został zatrzymany kilkanaście godzin po zdarzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię