Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 24-letnia mieszkanka miasta, podejrzana o to, że pobiła swoją znajomą i zabrała jej 2 telefony komórkowe oraz pieniądze. Miała być to zemsta za odbicie chłopaka, które miało mieć miejsce… 16 lat temu. Pokrzywdzona kobieta trafiła do szpitala. Teraz za przestępstwo rozboju napastniczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (25/26.02.2016) w jednym z mieszkań na terenie Lidzbarka Warmińskiego. Tam trwało towarzyskie spotkanie przy alkoholu. W pewnym momencie jedna z uczestniczek zaczęła awanturować się ze swoją znajomą. Powodem pretensji miała być zazdrość o chłopaka, którego kobieta 16-lat temu „odbiła” awanturniczce. Kiedy 24-latka zażądała pieniędzy na alkohol i spotkała się z odmową wówczas zaczęła bić znajomą pięściami po głowie i kopać po ciele. W dalszej kolejności 24-latka wyrwała  pokrzywdzonej torebkę i zabrała jej dwa telefony komórkowe oraz pieniądze w kwocie około 80 złotych. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Olsztynie.

Już kilka godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali podejrzaną o ten czyn mieszkankę miasta. 24-latka była pijana. Podejrzana trafiła do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie kobiecie zarzutu przestępstwa rozboju. Wczoraj (27.02.2018) sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi jej do 12 lat więzienia.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię