Totalne lekceważenie przepisów ruchu drogowego, brawura i skrajna nieodpowiedzialność doprowadziły do kumulacji 31 punktów karnych dla kierowcy osobowego opla. Tego wątpliwego wyczynu dokonał w zaledwie 2 minuty. Dzięki nagraniu otrzymanemu na skrzynkę Stop Agresji Drogowej został namierzony przez policjantów, a jego sprawa trafiła do sądu. Teraz grozi mu do 30 tys. złotych grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Skrajna nieodpowiedzialność, brawura i lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego nie ujdzie na sucho kierowcy osobowego opla. Na początku lipca w Gliwicach mężczyzna urządził sobie rajd w centrum miasta, popełniając przy tym szereg rażących wykroczeń. Jego poczynania zostały zarejestrowane przez innego kierującego i przesłane na skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Policjanci namierzyli mającego rajdowe zapędy mężczyznę i podliczyli wszystkie drogowe wykroczenia. Za wyprzedzanie na przejściu i skrzyżowaniu, za niezastosowanie się do nakazu jazdy z prawej strony znaku, a także jazdę z pasa do skrętu w lewo na wprost i przejazd przez linię podwójną ciągłą oraz powierzchnię wyłączoną skumulował łącznie 31 punktów karnych. Sprawa została skierowana do sądu, który może wymierzyć karę grzywny do 30 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że obowiązuje Rozporządzenie w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego. Zgodnie ze zmienionym  taryfikatorem liczba punktów karnych za popełnione przez kierowcę opla wykroczenia wyniosłaby już 41.

2 KOMENTARZE

  1. Czy konfident nagrywający dostał mandat za. Najechanie na ciągłą podczas wyprzedzania na skrzyzowaniu, jazde po pasie wyłączonym z ruchu i przekraczanie lini podwójnej ciagłej, ja bym sie osobiście tego domagał bo popełnił takie wykroczenia co widac na filmie. Jak sprawiedliwie to sprawiedliwie.

  2. Blady jaki konfident? sprawiał zagrożenie na drodze to wysłał na policje a gdyby kogoś zabił? najlepiej twoją rodzinę to co miał nie wysyłać filimiku? sam bys prosił autora o filmik sprawie dowodu to ja bym Ci nie dał i powiedział chuj z twoja rodzine nie jestem konfidentem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię