10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom, zatrzymanym w czwartkową noc przez koneckich funkcjonariuszy działających wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Podejrzani odpowiedzą za próbę wymuszenia rozbójniczego od mieszkańca powiatu koneckiego. Decyzją sądu jeden ze sprawców został tymczasowo aresztowany, zaś drugi otrzymał dozór policyjny, a także musi wpłacić 100 tys. zł. poręczenia majątkowego.

W miniony czwartek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymali informacje wskazujące na przestępczy proceder, który dotknął jednego z mieszkańców powiatu koneckiego. Jak wynikało z ustaleń kryminalnych, z pokrzywdzonym skontaktował się 43-latek z Kielc, który kierując groźby w kierunku swojego rozmówcy, żądał 100 000 złotych tak zwanego „haraczu”.

Policjanci z Końskich, wspólnie z kryminalnymi z Kielc od razu przystąpili do ustalania sprawców tego procederu. W czwartkowy wieczór w Kielcach oraz na terenie powiatu kieleckiego funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Wydziału Kryminalnego koneckiej jednostki, przy wsparciu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdział Kontrterrorystycznego Policji w Kielcach zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z tą sprawą. Podczas przeszukania u jednego z zatrzymanych stróże prawa znaleźli m.in. kilkanaście tablic rejestracyjnych, przedmioty przypominające broń, noże, siekierę, młotek i pieniądze w kwocie ponad 10 000 złotych.

Mężczyźni usłyszeli między innymi zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, 43-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, zaś jego 47-letni kompan otrzymał policyjny dozór, a także musi wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 100 000 złotych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię