Sprawcy brutalnego pobicia po meczu Legia Warszawa – Lechia Gdańsk (4 czerwca) zostali zatrzymani przez stołecznych policjantów z wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców.

Przypomnijmy: po ostatnim gwizdku spotkania Legia – Lechia, które pozwoliło graczom stołecznej drużyny sięgnąć po tytuł mistrzów Polski, na murawę stadionu przy Łazienkowskiej wbiegło kilku rozradownych kibiców. Jeden z nich padł ofiarą brutalnego ataku ze strony pseudokibiców. Dwóch mężczyzn ubranych w czarne koszulki przewróciło go na ziemię i brutalnie pobiło.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału do spraw zwalczanie przestępczości pseudokibiców, których mozolna praca przyniosła efekt w postaci ustalenia sprawców pobicia.

 

Wczoraj rano funkcjonariusze zatrzymali wytypowanych do sprawy, bardzo dobrze im znanych dwóch pseudokibiców. Jeden z nich 26–letni Daniel K. był we wrześniu zeszłego roku zatrzymany w związku z zamieszkami podczas meczu Ligi Mistrzów. Usłyszał wówczas zarzut  zakłócania, w niebezpieczny sposób, przebiegu imprezy masowej i dostał dozór policji. Drugim z zatrzymanych był aktywny pseudokibic jednej z warszawskich drużyn piłkarskich, 24–letni Maciej M. Obu mężczyznom grozi kara do 3 lat więzienia.

Zdjęcia: Komenda Stołeczna Policji

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię