Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji z Chełma, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Śledczy zabezpieczyli ponad 8 kilogramów amfetaminy i pół kilograma marihuany. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, a następnie na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Chorzowie zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Policjanci z komórki zwalczającej przestępczość narkotykową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, wspólnie z Wydziałem w Chełmie Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, przeprowadzili w ubiegłym tygodniu działania, podczas których zatrzymali mieszkańca Świętochłowic. Akcja rozegrała się w Świętochłowicach, gdzie 27-latek kierował osobowym oplem. Jak się okazało, w jego samochodzie ukryto ponad kilogram amfetaminy. Policjanci natychmiast zabezpieczyli narkotyki jako dowód w sprawie.

Do sprawy zatrzymano także 30-letniego mieszkańca Świętochłowic podejrzanego o sprzedaż amfetaminy znalezionej w oplu. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, samochodu i innych obiektów przez niego użytkowanych, stróże prawa znaleźli ponad 7 kilogramów amfetaminy, ponad 0,5 kilograma marihuany oraz przyrządy i materiały do ważenia i pakowania środków odurzających. Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się także trzy maczety. Policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli również pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze te pochodziły najprawdopodobniej ze sprzedaży zabronionych środków.

Prokurator obu zatrzymanym przedstawił zarzuty za udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających oraz dodatkowo jednemu z nich zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię