Sporą ilość narkotyków w postaci marihuany zabezpieczyli policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy miejskiej. Realizując informacje własne, funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 38-letniego mieszkańca Świebodzic. Podejrzany ukrył znaczne ilości środków odurzających w miejscu pracy, a część posiadał również w domu. Co więcej, mężczyzna także handlował substancjami zabronionymi. Teraz za czyny, których się dopuścił, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w wyniku realizacji informacji własnej zatrzymali 38-latka na terenie jednego z zakładów pracy w dzielnicy Szczawienko. Podczas przeszukania szafki pracowniczej użytkowanej przez mężczyznę policjanci znaleźli w niej spore ilości środków odurzających w postaci marihuany.

W trakcie dalszych czynności procesowych wykonanych z udziałem podejrzanego, w jego mieszkaniu mundurowi ujawnili telefon komórkowy, podręczną wagę elektroniczną, gotówkę w kwocie blisko 2 tysięcy złotych oraz kolejne woreczki z narkotykami. Łącznie mężczyzna mógł z zabezpieczonych środków odurzających przygotować blisko 500 porcji handlowych marihuany. Funkcjonariusze wykazali również jego związek z procederem udzielania tych środków zabronionych innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

38-latek usłyszał już zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię