Policjanci z posterunku w Wiźnie zatrzymali nastolatka. Okazało się, że 15-latek był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w związku z przestępstwem, do którego miało dojść na terenie Austrii. O ewentualnej ekstradycji 15-latka do Austrii zadecyduje Sąd Okręgowy w Łomży.

Wczoraj, późnym wieczorem, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wiźnie patrolujący jedną z miejscowości w gminie Jedwabne zainteresowali się nastolatkiem, który chodził bez wyraźnego celu. Młodzieńcem, okazał się 15-latek, mieszkający na co dzień w Austrii. Młody mężczyzna twierdził, że przyjechał do Polski odwiedzić swoją babcię. Wyszedł bo chciał się przewietrzyć.

Policjanci ustalili, że 15-latek ukrywa się w Polsce przed austriackim wymiarem sprawiedliwości. Ze sprawdzenia w informatycznych bazach danych wynikało, że chłopiec jest poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na terenie Austrii. To właśnie w tym kraju wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Z ustaleń łomżyńskich funkcjonariuszy wynika, że 15-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności za pobicie, do którego doszło w Austrii. Młody mężczyzna został zatrzymany i trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Białymstoku. O ewentualnej ekstradycji 15-latka do Austrii zadecyduje teraz Sąd Okręgowy w Łomży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię