Ilustracja/archiwum

Ponad 8 gramów amfetaminy znaleźli grodziscy policjanci w kontrolowanym w nocy samochodzie. Do sprawy zatrzymali dwie osoby. Zarzut posiadania nielegalnych substancji usłyszała 28-letnia pasażerka auta. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowca jechał pod wpływem narkotyków.

W ramach działań zapobiegających kradzieżom na posesjach, policjanci grodziskiego wydziału patrolowo-interwencyjnego zwracają szczególną uwagę na pojazdy przemieszczające się w nocy w zagrożonych rejonach powiatu. Podczas jednej z takich służb na terenie jaktorowskiej gminy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena, którym podróżowały dwie osoby. W czasie sprawdzania danych kierowcy i pasażerki zwrócili uwagę na bardzo nerwowe zachowanie pary. Policjanci postanowili dokładnie skontrolować pojazd. Między siedzeniami znaleźli 2 opakowania z białym proszkiem. Podejrzana substancja została zabezpieczona, a 42–latek i 28–latka zatrzymani.

Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych jaktorowscy policjanci potwierdzili, że w zabezpieczonych opakowaniach było ponad 8 gramów amfetaminy, która należała do pasażerki auta. Kobieta usłyszała zarzut posiadania substancji psychotropowej. Zachowanie zatrzymanego kierowcy wskazywało, że mógł być po zażyciu narkotyków. Wyniki wykonanych badań wykażą, czy mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię