Foto: archiwum

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zatrzymali 50-letniego pasera. Mężczyzna usiłował sprzedać mundurowym telefon komórkowy pochodzący z kradzieży. 50-latek usłyszał zarzuty paserstwa, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolości.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Do patrolujących rejon Starego Miasta – umundurowanych – policjantów z Oddziału Prewencji Policji podszedł mężczyzna i zaproponował sprzedaż telefonu komórkowego po bardzo atrakcyjnej cenie. Policjanci zaskoczeni propozycją przechodnia – przystąpili do legitymowania oraz do sprawdzenia w bazie danych czy telefon, który posiada mężczyzna nie pochodzi z przestępstwa.

Podczas ustaleń okazało się, że sprzedawca to 50-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, a oferowany do sprzedaży telefon komórkowy pochodzi z kradzieży z włamaniem, do której doszło tego samego dnia. 50-latek twierdził, że telefon zakupił chwilę wcześniej od przypadkowo napotkanego mężczyzny, jednak stwierdził, że nie był to dobry zakup i szybko postanowił go sprzedać… policjantom.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 291 kk – za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię