Ostrowieccy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzewanego o zapłatę za zakupy fałszywym banknotem o nominale 200 zł. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę około godziny 15:00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownicy jednego ze sklepów na terenie miasta, iż jeden z klientów za zakupiony towar zapłacił fałszywym banknotem o nominale 200 zł. W pierwszej chwili kasjerka nie zorientował się, że banknot jest fałszywy, jednakże po dokładniejszym sprawdzeniu niezwłocznie powiadomiła policję. Na miejscu funkcjonariusze zapoznali się z zapisem sklepowego monitoringu oraz wizerunkiem klienta.

Patrolując teren miasta policjanci z wydziału prewencji ostrowieckiej komendy zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. 44-latek został zatrzymany. W trakcie czynności tłumaczył się, że banknot znalazł na ulicy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem, a grozić może mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię