Oświęcimscy dzielnicowi zabezpieczyli dziewięć ostrych, metalowych prętów, które zostały wbite w ziemię na terenach zielonych znajdujących się na jednym z oświęcimskich osiedli. Zostały one specjalnie przygotowane i umieszczone w ziemi w celu zranienia osób, które weszłyby na ten teren lub też w celu przebicia np. kół pojazdu służb porządkowych.

W połowie 2016 roku wprowadzony został program „Dzielnicowy bliżej nas”. W jego ramach dzielnicowi w porozumieniu z mieszkańcami, co pół roku wyznaczają dla siebie jedno dodatkowe zadanie do realizacji w dzielnicy. Zadania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w danym rejonie.

W lipcu br. dwaj dzielnicowi z osiedla Zasole postanowili doprowadzić do przywrócenia mieszkańcom terenów zielonych, znajdujących się przy ulicy Więźniów Oświęcimia. Teren był zarośnięty chaszczami, zaśmiecony i stał się miejscem alkoholowych spotkań.
Już po kilku dniach, przy współpracy z Urzędem Miasta Oświęcim, teren został uprzątnięty, krzaki przycięte,  a trawa skoszona. W trakcie kilku kolejnych miesięcy dzielnicowi regularnie kontrolowali teren i karali mandatami osoby, które spożywały w tym miejscu alkohol.

Wczoraj (17.11.) tuż przed godz.11, podczas sprawdzania terenu, uwagę dzielnicowych zwrócił ostry, metalowy bolec wystający z ziemi. Przedmiot był prawie niewidoczny  w rosnącej trawie. Po jego wyciągnięciu z ziemi okazało się, że ma on kształt krzyża, co w przypadku naciśnięcia powodowało, że nie mógł głębiej wbić się w ziemię. Dzielnicowi sprawdzili teren i wyciągnęli z ziemi jeszcze osiem takich prętów. Nasunęło to podejrzenie, że niebezpieczne przedmioty zostały specjalnie przygotowane  i umieszczone w ziemi w celu zranienia osób, które weszłyby na ten teren lub też w celu przebicia np. kół pojazdu służb miejskich zajmujących się sprzątaniem czy radiowozu w razie gdyby wjechał tam na interwencję.

W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie, mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego karygodnego i niezwykle bulwersującego czynu.  Zwracamy się również do mieszkańców Oświęcimia, którzy znają personalia sprawcy o powiadomienie Policji. Informacje w tej sprawie – nawet anonimowo – można przekazać pod numerem telefonu 47 83 26 280 lub mailowo na adres: komendant@oswiecim.policja.gov.pl

Oświęcim, wiadomości Oświęcim, zagrożenie, trawnik, policja

Źródło: policja Oświęcim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię