Kilkunastomiesięczna praca operacyjna policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zaowocowała zabezpieczeniem ponad 10 kilogramów amfetaminy. Trzej zatrzymani młodzi mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości substancji odurzających i decyzją tarnowskiego sądu trafili do aresztu.

Żmudne czynności operacyjne prowadzone przez specjalistów do zwalczania przestępczości narkotykowej tarnowskiej komendy pozwoliły na zatrzymanie 5 marca br. trzech mężczyzn rozprowadzających narkotyki w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Zatrzymani to 33, 35 i 36-letni mieszkańcy Tarnowa. Po przeszukaniu ich mieszkań kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 10 kilogramów amfetaminy o wartości ponad 300 tys. złotych.

Zatrzymanym przedstawiono zarzut rozprowadzania niedozwolonych środków określony w art. 56 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

6 marca br. mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury okręgowej w Tarnowie, a następnie do tarnowskiego sądu, który zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Podejrzani zostali osadzeni w Zakładzie Karnym w Tarnowie. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KMP w Tarnowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię