Nie pomogła konkubina, która wpierała policjantom, że partnera nie ma w domu. Nie pomogły również porozrzucane meble, w które chciał się zamienić 39-latek. Polkowiccy policjanci realizując czynności w ramach wydanego listu gończego doprowadzili sprawę do końca i zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Radwanice, który zaniedbane pomieszczenie gospodarczy zamieni na najprawdopodobniej bardziej zadbaną więzienną celę. W tych komfortowych warunkach zatrzymany mężczyzna spędzi najbliższy rok i 3 miesiące.

Trudno uchwytny 39-latek od ponad roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd Rejonowy w Głogowie wydał za nim list gończy w związku z wyrokiem skazującym za przestępstwo kradzież z włamaniem. Czynności operacyjne prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach doprowadziły funkcjonariuszy pod adres życiowej partnerki poszukiwanego mężczyzny. Kobieta starała się wyprowadzić policjantów w pole, twierdząc, że poszukiwany przez nich mężczyzna pracuje w delegacji w sąsiednim województwie.

Funkcjonariusze jednak zanim zapukali do drzwi, dokładnie sprawdzili okoliczny teren i w sąsiednim pomieszczeniu gospodarczym zauważyli ruch postaci. Na pierwszy rzut oka w komórce znajdowały się w wyłącznie nikomu nie potrzebne stare meble i śmieci, a jednak w stosie tych rzeczy policjanci znaleźli tego, po którego przyjechali.

39-letni poszukiwany mimo wszelkich prób uniknięcia odpowiedzialności za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem został ostatecznie zatrzymany i najbliższe 15 miesięcy zamiast w zimnej komórce gospodarczej spędzi w ogrzewanej celi w zakładzie karnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię